Yaşam

31. İstanbul Caz Festivali başladı

31. İstanbul Caz Festivali’nin ödül töreni, dün akşam Avusturya Konsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Melis Danişmend’in yaptığı gecede festivalin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketleri verilirken Yaşam Boyu Başarı Ödülleri Nilüfer Verdi ve Nino Varon’a sunuldu. Törenin ardından Avusturyalı topluluk Saint Privat ve Genç Caz+ grubu Mojo 5 sahnede dinleyicilerle buluştu.

Törende İstanbul Caz Festivali’ne desteklerinden dolayı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na teşekkür edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür plaketi sunuldu. Beylikdüzü Belediyesi ve Hollanda Krallığı temsilcilerine de teşekkür plaketleri takdim edildi, Beyoğlu, Küçükçekmece ve Şişli Belediyesi’ne de önemli katkılarından dolayı teşekkür edildi. Ayrıca İKSV Konaklama ve Mekân Sponsoru The Marmara Group’a da desteklerinden dolayı teşekkür plaketleri verildi.

Festivalin gerçekleştirilmesine yüksek katkıda bulunan, 27 yıldır festival sponsorluğunu üstlenen Garanti BBVA’ya, Otomotiv Sponsoru Volvo Car Turkey’e ve festivalin gerçekleştirilmesine yüksek katkıda bulunan Anadolu Efes, SNOC, RAMSEY, Mastercard ile Mey|Diageo’ya teşekkür plaketleri sunuldu. Plaketleri İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ve İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak takdim etti.

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLLERİ NİLÜFER VERDİ VE NINO VARAN’A VERİLDİ

Plaket töreninin ardından Türkiye’nin ilk kadın caz piyanisti Nilüfer Verdi ve yapımcı, besteci ve müzisyen Nino Varon’a Yaşam Boyu Başarı Ödülü takdim edildi. Nilüfer Verdi’ye ve Nino Varon’a ödülünü İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer sundu.

HAFTANIN KONSERLERİ

Modern Art Orchestra feat. Kornél Fekete-Kovács // Kaan Çelen Trio

4 Temmuz Perşembe, 20.00, Rahmi M. Koç Müzesi

Baptiste Trotignon Trio // Nilüfer Verdi Trio

5 Temmuz Cuma, 20.00, Fransız Sarayı

Parklarda Caz

6 Temmuz Cumartesi, 17.30, Beylikdüzü Yaşam Vadisi
7 Temmuz Pazar, 17.30, Beyoğlu Hasköy Parkı

FESTİVAL BİLETLERİ

31. İstanbul Caz Festivali’ndeki tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ile İKSV Passo gişesinden (Pazar hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 arası) alınabilir.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

cildirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu