Ekonomi

Fenerbahçe reklam anlaşması, Katılımevim’den yatırım bütçesi kararı, Cw Enerji’den yeni sözleşme: BIST şirketlerinde son durum

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin bugün KAP’a yaptığı bildirimlerden öne çıkanları derledik.

Fenerbahçe Futbol A.Ş.

Fenerbahçe (FENER), Futbol A Takımının forma göğüs reklamında ve diğer muhtelif mecralarda OTOKOÇ markasının kullanılması konusunda Otokoç Otomotiv A.Ş. ile 2024/2025 sezonu için sözleşme bedeli 243.582.500 TL+KDV olmak üzere sözleşme imzaladı.

Ayrıca yurt dışı ve yurt içindeki lig ve kupa organizasyonlarından gelen başarı bonusları ile birlikte azami 103.522.563 TL +KDV net başarı primi ödeneceği bilgisi de verildi.

Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş.

Doğu Aras Enerji Yatırımları (ARASE), bağlı ortaklığı Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin Mayıs ve Haziran 2024 dönemi için üç ayrı firmaya toplamda 1.763.250 MWh’lik enerji satışı yaptığını bildirdi. Enerji satışlarının tutarı KDV hariç 3.469.414.132,72 TL olarak açıklanırken enerji satışlarının şirketin bağlı ortaklığının ciro ve kârlılığını olumlu yönde etkileyeceği belirtildi.

InvestingPro BÜYÜK YAZ İNDİRİMLERİ başladı! %50 indirime ek %20 indirim için KAZAN kuponunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş.

Katılımevim (KTLEV), bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında; şirketin, gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı çeşitli yatırım projelerinin satın alınmasına (başlatılmasına, değerlendirilmesine) yönelik 75.000.000 dolar bütçe ayrılması kararı aldı.

Şirket, ayrıca paylarının Borsa’da işlem görmeye başlaması akabinde 5 yıl süreyle; gerekli uygunluklar alınarak dağıtılabilir dönem kârının asgari %40’ının nakit kâr payı şeklinde dağıtılması taahhüdünü de gündeme aldı. Yönetim kurulu toplantısında taahhüde bağlı kalınacağı ve bu çerçevede yapılan değerlendirmeler sonucunda şirket dönem kârının önemli derecede artmakta olduğu vurgulandı.

Cw Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Cw Enerji (CWENE), yurt içinde yerleşik bir müşterisi ile arazi tipi güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirmek amacıyla arazi bedeli dahil olmak üzere KDV Hariç 3.830.000 dolar tutarında sözleşme imzaladı. Projenin 2025 yılının ilk çeyreği içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.

Hareket Proje (HRKET), Katar’a ait proje bedeli 28,5 milyar dolar olan Katar Enerji NFE (North Field Expansion) projesinde, projenin LNG üretim kapasitesini %43 oranında arttıracak, 6 ayrı uluslararası müteahhit şirket ile yapılan 18 milyon dolar tutarındaki vinç kiralama anlaşmaları çerçevesinde, şirket tarafından sağlanacak 47 adet vincin şantiye teslimlerinin tamamlandığını bildirdi.

Anlaşmanın bu fazında teslim edilen vinçlerin 18 ile 24 ay arasında hizmet vereceği ve takip eden fazlar ile ilgili görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu