Haber

Jose Mourinho’dan transfer sözleri

Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü teknik direktörü Jose Mourinho, sarı-lacivertlilerin Avusturya’da gerçekleştirdiği kampta açıklamalarda bulundu.

Portekizli çalıştırıcı, sabah antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

“Hiç olmadığım kadar motive hissediyorum kendimi”

Mourinho, sözlerine şu şekilde başladı:

Kendimi çok mutlu ve motive hissediyorum. Hiç olmadığım kadar motive hissediyorum kendimi. Çalışmalarımıza takımın yarısıyla başlayabildik sadece kolay değil. 2 hafta içerisinde de Şampiyonlar Ligi ön elemesi başlayacak. Biz elimizdeki oyuncularla çalışmamızı en iyi şekilde sürdürüyoruz.

“Kariyerimdeki her çalıştığım kulüp benim için meydan okumaydı”

Çalıştığı her kulübün kendisi için meydan okuma olduğunu söyleyen başarılı teknik adam, şunları dedi:

Kariyerimdeki her çalıştığım kulüp benim için meydan okumaydı. Sorumluluklarımı biliyorum çok iyi bir şekilde karşılandım burada. Kulübün şartları çok iyi. Sportif direktörümüz çok iyi. Hedefimiz 35 milyon Fenerbahçe taraftarına özledikleri mutlulukları vermek.

“Kulübün gelişmesi demek en iyi oyuncularımızı satmamak demek”

“Milli Takım’da oynayan Ferdi, İrfan Can, Mert Müldür, Samet Akaydin satılacak mı? Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Mourinho, şu yanıtı verdi:

Başkanımız yaklaşımı konusunda mesajını direkt bir şekilde verdi. Kulübün gelişmesini istiyor. Kulübün gelişmesi demek en iyi oyuncularımızı satmamak demek. Bu konuda net mesajını verdi.

“En öncelikli durum oyuncuların takımlarına geri dönmesi”

Takıma katılacak oyuncular hakkında bilgi veren Mourinho, şu sözleri sarf etti:

Benim için şu anda en öncelikli durum oyuncuların takımlarına geri dönmesi. Bugün Livakovic ve Szymanski ilk antrenmanlarına çıkacak. Çağlar Söyüncü ilk topla antrenmana çıkacak. Tadic çarşamba günü dönüyor. Biz transfer pazarında neler istediğimizi biliyoruz. İlk oynayacak olduğumuz Lugano maçında en iyi durumumuzda olmayacağız ama evimizde oynayacağımız ikinci maçta taraftarımız tribünleri dolduracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu