Haber

Kahramanmaraş’ta Köy Evleri Hızla Tamamlanıyor

Kahramanmaraş’ta köy evleri hızla tamamlanıyor

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bir yandan kentte konut, diğer yandan köy konutları yapmak için sahada çalışmalar aralıksız devam ediyor. İlk köy konutlarının yapıldığı Özbek Mahallesi’nde yoğun çalışmalar sürüyor.

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen yerleşim yerleri arasında yer alan Türkoğlu’nun kırsal Özbek Mahallesi’ndeki 65 evden 50’si yıkıldı. Afet sonrası Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İşletmeciliği Daire Başkanlığı koordinasyonunda yeniden imar çalışmalarına başlandı. Başlanan çalışmalarda ilk 3 konut tamamlanarak belirlenen hak sahiplerine verildi, ardından diğerlerinin inşaatına geçildi. Kısa sürede tamamlanarak sahiplerine teslim edilmek üzere çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Yıl sonuna kadar tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi planlanan köy evleri hakkında bilgi veren muhtar İsmail Kırmızıer, “Köy evlerimiz yapılıyor, 3 tanesi hazır. Tek bir isteğimiz var. diğerleri hazır olsun. Köyümüzde 10-15 ev kaldı. 65 evden 50’si yıkıldı. Tamamen yeni yapılan alana taşınmasını istiyoruz. Evlerdeki eksiklikler tamamlandığında insanımız yaşamaya başlayacak” dedi.

celikhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu