Haber

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy ve Nusret Gökçe Erzurum’u gezdi

Türkiye’nin tanıtımını ve iç turizme verilen önemin artırılmasını amaçlayan ‘Rotahane Projesi’ kapsamında KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy ve ünlü şef Nusret Gökçe, Erzurum’un tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti. .

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Türkiye’nin zengin kültürel varlıklarının iç turizm bağlamında tanıtılması ve bu varlıklara yönelik farkındalık yaratılması amacıyla ‘Rotahane Projesi’ni 5 yıl önce hayata geçirdi. Bu kapsamda Ersoy ve ünlü şef Nusret Gökçe ve beraberindekiler Rotahane’nin 66. durağı Erzurum’a geldi. Ersoy ve beraberindekiler, Erzurum’un tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Urartulardan Osmanlılara, Selçuklulardan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemine kadar pek çok eserin yer aldığı Erzurum, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Pervin Ersoy, 5 yıldır Türkiye’yi şehir şehir dolaştıklarını belirterek, “Bugün 66. şehre ulaştık. Projeyi 81. şehrimiz olan Ankara’da sonuçlandıracağız. Ankara’yı sabırsızlıkla bekliyoruz. Sizi istiyoruz. Siz de bu projeyi takip edin. Lütfen Rotahane’ye uğrayın.” “Takip et” dedi.

Ünlü insanlarla her şehri gezdiklerini belirten Ersoy, Erzurum’da Nusret Gökçe ile birlikte tarihi ve turistik yerleri gezdiklerini belirterek, Nusret’in Erzurum’u çok seven bir ülke aşığı olduğunu söyledi. Bunun üzerine Nusret Gökçe, her zaman kalbinin Erzurum’da olduğunu belirterek, “Burada öğrencilerle çok güzel bir sosyal kompleks yaptık, sık sık oraya giderim. Dünyaca ünlü isimleri de getirmeye çalışıyorum. Hava soğuk. şehir ama insanları sıcak.”

Ziyaretlerde Erzurumlular da Rotahane ekibine yoğun ilgi gösterdi.

haber-caykara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu