Haber

TFF’den tarihi Suudi Arabistan kararı! Yeni format geliyor

Uluslararası İşbirliği Platformu ve Körfez Araştırma Merkezi tarafından İstanbul’da düzenlenen Körfez Ülkeleri İşbirliği Konseyi (KİK)-Türkiye Ekonomik Forumu’nda, “KİK ve Türkiye” Spor “Sektör ve Ekonomi” paneline TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA 2022 Katar Dünya Kupası İcra Komitesi Lideri Nasser Fahad Al-Khater, Suudi Arabistan Spor Bakan Yardımcısı, Stratejik Planlama ve Yatırım Danışmanı Naif I. AlDossary ve İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravine katıldı. . Büyükekşi burada. Süper KupaYeni format hakkında açıklamalarda bulundu.

SUUDİ ARABİSTAN’DA DÖRTLÜ TURNUVASI

Büyükekşi, yaptığı açıklamada, “Dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde futbol son derece etkili, bu nedenle ülkelerin tanıtımı açısından futbol büyük önem taşıyor. Süper Kupa’nın organizasyon formatı için Suudi Arabistan ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. 5 yıldır 4’lü turnuva olarak maçlar yapıyoruz, İtalyanlarla bu modeli kullanıyoruz ve “İspanyollar da bunu King’s Cup maçlarında yapıyor.” sözlerini kullandı.

“HEDEFİMİZ DÜNYA SIRALAMASINDA 6’NCI ADIM”

Suudi Arabistan’ın futbola büyük yatırım yaptığının altını çizen Büyükekşi, “Yaptıkları dünyaca ünlü transferlerle önemli bir konuma geliyorlar. Almanya, Abu Dabi ve Suudi Arabistan ile görüştük. Suudi Arabistan bizim için önemliydi çünkü gözdeydi” Dünyanın yüzde 100’ü Suudi Arabistan’da. Dünya 2034’te olacak.” Kupaya başvurdular. Bu çalışmada kardeş ülkemizin yanındayız. Süper Kupa’nın dünyadaki birçok televizyon kanalında gösterilmesini sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamalarını tüm dünyaya göstermeyi hedefliyoruz. Hedefimiz Süper Lig’i dünya sıralamasında 6. sıraya taşımak. “Ligimiz çok çekişmeli ve değerli maçlara ev sahipliği yapıyor. Bunu yurt dışında da sergilemek istiyoruz. Takımlarımızın dünya markası olmasını ve dünyanın her yerinden taraftar kazanmasını hedefliyoruz.” Sanki konuşuyordu.

Kaynak: Haberler.com / Spor

derik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu