Teknoloji

Tuşlu Telefonlar Geri Dönüyor

Akıllı telefonlar elimizden düşmüyor, ama son zamanlarda dünyada beklenmedik bir dönüş yaşanıyor: Tuşlu telefonlar geri mi dönüyor?

2000’li yıllardan aşina olduğumuz bu minik telefonlar özellikle dijital detoks yapmak isteyenler tarafından tercih edilirken, özellikle yurt dışında Z kuşağının ilgi göstermesi oldukça ilginç. Peki, siz böyle bir telefon kullanır mıydınız?

Bu, yeni tuşlu telefonlardan biri olan TCL onetouch 4022s. Sosyal medya yok, uygulamalar yok, sadece arıyor ve SMS atıyorsunuz. Ekranı, günümüz telefonlardan oldukça küçük, alt tarafta tuşları var ve pek tabii ki en önemli kısmı uzun pil ömrü; 10 güne kadar dayanabiliyor

Çift SIM kart desteği olan telefonun arkasını açıp SIM kartınızı öyle takıyorsunuz. Burada bir microSD kart yuvası da var ve pek tabii ki FM radyo da telefonda unutulmamış.

TCL onetouch 4022s’in en önemli kısımlarından biri ise üzerindeki SOS butonu. Bu basıldığında, telefon sesli bir uyarı çalmaya başlıyor ve önceden oluşturulan kişi listesindeki ilk kişiyi otomatik olarak arıyor. Eğer ilk kişi telefona cevap vermezse diğer tanımlı kişileri birbiri ardına otomatik olarak aramaya devam ediyor.

Evet, ne diyorsunuz? Siz böyle bir telefon kullanır mıydınız? Dijital detoksa ihtiyacınız var mı? Yorumlarda buluşalım.

kavakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu