Ekonomi

Waystar, %25’e varan kazanç potansiyeli ile Barclays ve RBC’den “Al” notu aldı

Bulut tabanlı yazılım hizmetleri sunan Waystar Holding’in (WAY) halka arz edilmesinden yaklaşık bir ay sonra birçok yatırım şirketi Waystar Holding (WAY) hakkında araştırma yapmaya başladı.

Bu şirketlerden biri olan Barclays, WAY hisseleri üzerindeki araştırmasını Overweight notuyla başlattı ve 24 $ fiyat hedefi belirledi.

Barclays analistleri bir raporda, “WAY, sağlık teknolojisi alanındaki temel alt sektörlerde faaliyet gösteriyor ve bu da şirketi bu sektörde görülen olağan dalgalanmalardan koruyor” dedi.

WAY’in hedef pazarının işlem sayısında yüksek tek haneli bir yüzde artışı ve müşterilerin toplam harcamalarında düşük çift haneli bir yüzde artışı yaşamasını beklediklerini belirten analistler, “Bunun WAY’e bu sektörde nadir görülen, sürekli güvenilir bir iş modeli sağladığını ve ortalamanın üzerinde bir değerlemeyi haklı çıkardığını düşünüyoruz” dedi.

Benzer bir şekilde, RBC Capital Markets, WAY ile ilgili araştırmasına Outperform notu ve 27 $ fiyat hedefi ile başladı ve hisse senedi fiyatının mevcut değerinden %25 oranında yükselme potansiyeli olduğunu öne sürdü.

Banka, Waystar’ı sağlık hizmeti sağlayıcıları için faturalandırma ve tahsilat süreçlerini geliştirmek için veri ve teknolojiyi kullanan çeşitli ürünleriyle sağlık hizmetleri gelir döngülerini yönetmek için yazılım sektöründe lider bir şirket olarak görüyor.

“Gelir döngüsü yönetimi sektörü için genel ekonomik koşullara ilişkin görünümümüz çok iyimser olmaya devam ediyor. Bu iyimserlik, şirketin mevcut müşterilerine ek hizmetler satma ve daha fazla pazar payı kazanma becerisiyle birleştiğinde, WAY’in normal faaliyetlerinden elde ettiği gelirde yıllık yaklaşık %10’luk bir büyüme ve önümüzdeki üç yıl veya daha uzun bir süre boyunca faiz, vergi, amortisman ve itfa payı öncesi %40’ın üzerinde kar marjı sağlamasına olanak verecektir.”

Analistlere göre, WAY’i kendi pazarında farklı kılan önemli unsurlar arasında yazılım platformunun kapsamlı yapısı, inovasyona odaklanması ve müşterilerine verdiği güçlü destek yer alıyor.

Şu anda 10 analist WAY hissesini izliyor ve hepsi de Satın Al notu vermiş durumda.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu