Haber

Babacan: OHAL asla kısıtlama amaçlı kullanılmamalı

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) –DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, depremin ardından ilk 48 saat sistemin felç olduğunu belirterek, bölgenin ihtiyaçlarını anlattı.

İhtiyaçların sınırsız olduğunu vurgulayan Babacan, “Ancak 5’inci günde özellikle gıda için çok sayıda TIR’ın deprem bölgelerine ulaştığını görüyoruz. Ancak en büyük sorun gece barınağı. En önemli sorun.” Şu anda konut görünüyor” dedi.

Kent merkezindeki büyük yıkımı yerinde gördüklerini anlatan Ali Babacan, ne televizyonlarının ne de cep telefonlarının ekranına sığmayan bir felaketle karşı karşıya kaldıklarının altını çizerek, “Üç gündür yollardayım. .Antakya,Adana,Osmaniye,Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı yollarına düştüm.Durum her yerde aynı.Hakikat yıkım çok büyük.Devletin,kamu,sivil inisiyatif ve derneklerin imkan ve çabaları ne yazık ki çok fazla. , yıkımın büyüklüğüne göre çok yetersiz. Arama kurtarma yapılan binaları ekranlardan izliyorsunuz. Önündeki en az 100 binaya bir şey yapılamaz. Çünkü 10 il merkezi ve onlarca ilçeyi aynı anda etkisi altına alan sarsıntıda arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları son derece yetersiz” dedi.

Öte yandan Babacan, TBMM’den geçen ve dün itibarıyla uygulamaya konulan 3 aylık olağanüstü hali gündeme getirerek, OHAL’in asla temel hak ve özgürlükleri kısıtlamak için kullanılmaması gerektiğini kaydetti.

haber-hocalar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu