Haber

Bir Parti Daha Kemal Kılıçdaroğlu’nu Destekleyeceğini Açıkladı

21. dönem Malatya Bağımsız Milletvekili ve TEK Parti Genel Başkanı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, Türkiye İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. İmza sürecinde sadece 1544 imza toplayarak 100 bin imzanın arkasında olan Ahmet Özal, seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Ahmet Özal, imza sürecinde sadece 1544 imza toplayarak gerekli 100 bin imzayı geride bıraktı. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ahmet Özal, CHP Genel Merkezi’nde sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

Kendisini CHP’den aradıklarını söyleyen Özal, “Daha önce birkaç kez görüştük. Bugün aradılar. Güzel bir görüşme oldu” dedi. terimleri kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu ile zaman zaman görüştüklerini kaydeden Özal, “Rahmetli babam da Kemal Bey’i çok severdi. O zamanlar birlikte çalışırlardı.”

Ahmet Özal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyeceklerini söyledi. Özal, “Kılıçdaroğlu’na seçimlerde ve sonrasında her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu