Haber

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Seçim kazanmaktan fazlası için adayım”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Seçim kazanmaktan fazlası için adayım” dedi.

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayını belirlediği görüşme yaklaşık 5 saat sürdü. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Açıklamanın ardından CHP Genel Merkezi’ne gelen Kemal Kılıçdaroğlu, genel merkez önünde toplanan halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, adaydan çok değişimin temsilcisi olarak millete karşı olduğunu söyledi. Kendisinin ve ittifakının bu ülkeyi irfan, fazilet ve liyakatle yönetmeye aday olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben sadece cumhurbaşkanı adayı değilim. Merhametin, barışın ve adaletin de adayıyım. Yeniden gülen yüzler görmeye adayım. Seçim kazanmaktan daha fazlasına adayım. Gönüller kazanmaya adayım.” , kaygıları gider, korkuları yen, küskünleri uzlaştır ve sofralara merhamet getir. Ben değilim. Her vatandaş oy vermeye gidecek, herkes hak ettiği hayat için bu ülkeyi değiştirmeye aday. Uzun bir yolculuktan geldim. Yolda heybemi bu güzel ülkenin insanlarının hikayeleriyle doldurdum.Yüzleri,sesleri,özlemleri bana pusula oldu.Artık onlarla adayım.”

Kılıçdaroğlu, “Sadece bana değil 84 milyon adaya” diyerek, “Sadece bana oy vermeyeceksiniz. Kendinize, sevdiklerinize ve geleceğiniz için oy vereceksiniz. Çünkü bu geleceği değiştirecek olan sizsiniz. Bu topyekun bir değişimin başlangıcıdır.Halktan çalınanı halka iade edeceğiz.Hakkımıza gelen düzeni vereceğiz.Hep birlikte kuracağız.Birlikte kazanacağız.Ben aday değilim,hepimiz varız. Adaylar başlıyoruz dedim ya. Teşekkürler değerli halkım başlıyoruz” diye konuştu. – ANKARA

haber-havza.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu