Teknoloji

Eski GTA Geliştiricisi, İptal Edilen GTA 5 İçeriği Hakkında Konuştu

Yıllarca Rockstar Games bünyesinde çalışmış olan Joseph Rubino, iptal edilen GTA 5 içeriği hakkında konuştu. Detaylar haberimizde sizi bekliyor.

Rockstar Games şirketinin, her ne kadar başlangıçta ciddi plan yapılmış olsa da, pek çok GTA 5 içeriğini iptal ettiğini biliyoruz. Bunlardan sonuncusu, Nisan ayında Trevor Phillips karakterini canlandıran Steven Ogg tarafından açık edilmişti. Öyle ki içeriğe göre, FIB (Federal Soruşturma Bürosu) ajanı olarak başrolde karşımıza çıkacakmış. Ne var ki GTA Online nedeniyle iptal edilmişti.

İptal Edilen GTA 5 İçeriği Yeniden Gündeme Geldi

Şimdi de bu duruma eski GTA geliştiricilerinden Joseph Rubino açıklık getirdi. Kendisi, şirket bünyesinde kıdemli sinematograf ve kamera sanatçısı olarak altı yıl boyunca çalışmış. SanInPlay Youtube kanalı üzerinden gerçekleştirilen bir program sırasında söylediğine göre Agent Trevor, Zombie Apocalypse ve Alien Invasion sonrasında iptal edilen üçüncü genişleme paketiymiş.

Ana editörlerden biri ve kamera sanatçısı olduğunu söyleyen Rubino, ikinci birim işlerin çoğunu yaptığını da sözlerine ekliyor. Bir parçası olduğu ekip sonradan ikiye bölünmüş ve kendisi de Agent Trevor içeriğinde kalmış. Ancak bu içerik ile ilgilenen ekibin bir kısmı da daha başlarda Red Dead Redemption 2 oyununu geliştiren ekibe kaydırılmış.

GTA Online oyununun kendileri için tam bir para basma makinesine dönüşeceğini ve gördüğü ilginden dolayı bağımsız bir genişleme paketi tarafından geride bırakılmasının zor olduğunu da söyleyen Joseph Rubino’a göre, geçmişte hem Agent Trevor hem de GTA Online ile ilgilenebilirlermiş. Ne var ki nihai kararı yöneticiler verdiği için yapılabilecek başka da bir şey yokmuş.

İptal edilmeden önce, genişleme paketi neredeyse yarısı tamamlanmış. Oluşturulan içerikler sonradan GTA Online tarafına aktarıldığı için, geliştiricilerin emekleri de bir nevi boşa gitmemiş.

dogansehirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu