Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kemerburgaz Kapalı Yüzme Havuzu Temel Atma Törenine Katıldı

gençlik ve SporBakan Osman Aşkın Bak, Kemerburgaz Kapalı Yüzme Havuzu’nun temel atma törenine katıldı.

Törene Bakan Osman Aşkın Bak’ın yanı sıra Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Bakan Bak, projeleri sayesinde 6 milyon 750 bin çocuğa yüzme öğrettiklerini belirterek, “Bu yılki hedefimiz bu sayıya 3 milyon daha eklemek. Birçok ilde havuz yapıyoruz. Sporu bir spor haline getirmeyi hedefliyoruz.” Bu güzel ülkenin çocukları için yaşam tarzı.” OSMAN AŞKIN BAK : BU YIL 3 BİN 167 MADALYA KAZANDIK Bakan Osman Aşkın Bak, Türkiye’de son 21 yılda binlerce tesis yapıldığını ve yapılmaya devam edildiğini vurgulayarak, “Bugün bir tesisin temelini atacağız. Burayı 6 ayda bitirip bu mahallenin çocuklarına hediye edeceğiz.Bu tesisler sayesinde sporcuların uluslararası başarılarını görüyoruz.Volleybolda milli takımlarımız şampiyon diğer branşlarda da madalyalar var. Bu yıl 3 bin 167 madalya.Bu artarak devam ediyor.Spor ülkesi olma yolundayız.Spor ülkesi olma yolundayız.İçimizde oluşturduğumuz konteyner kentlerde çocuklar için seyyar yüzme havuzları. Sizler sayesinde yüzme öğretiyoruz, beyin sarsıntısının travmasını bitirmek için çalışıyoruz.Gençlerimizin, çocuklarımızın her zaman emrindeyiz.” DENİZ KÖKENLİ: GENÇLER İÇİN TOPLAM 33 TESİSİMİZ VAR

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Bu ülkeye yakışır eserler bırakmaya çalışıyoruz. İki mahallemizin ortasında yaklaşık 60-65 bin nüfuslu bir havuz olacak. Toplamda 33 tesisimiz var. artarak devam edecek” dedi.

inonuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu